"Nie bij w ten autokar"

Kibicuj bezpiecznie: Nie bij w ten autokar!

"Nie bij w ten autokar – to zdanie powinno być jasne i oczywiste dla każdego, kto decyduje się na udział w wyjeździe swojej ulubionej drużyny na mecz. Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, w których kibice nie potrafią zachować kultury i szacunku dla innych pasażerów, a nawet niszczą mienie, na którym jadą.

Takie zachowanie to nie tylko przejaw braku szacunku dla innych, ale także skrajna nieodpowiedzialność i lekceważenie bezpieczeństwa. Każdy kibic, który wsiada do autokaru, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jego zachowanie może mieć wpływ nie tylko na jego własne życie, ale także na życie innych osób.

Właśnie niedawno przeczytałem o zdarzeniu, które miało miejsce na trasie wyjazdowej jednej z drużyn Ekstraklasy. Kibice udali się na mecz swojego zespołu i jechali autokarem. Niestety, na pokładzie znajdował się jeden pasażer, który zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Zaczął przeszkadzać innym kibicom, wyzywać ich i rzucać różnymi przedmiotami.

Niestety, jego agresja nie ograniczyła się tylko do słów. W pewnym momencie zaczął bić w siedzenie przed sobą, a gdy to nie przyniosło mu ulgi, postanowił uderzyć pięścią w szybę autokaru. Skutek był taki, że szyba pękła, a kawałki szkła posypały się po całym wnętrzu.

Sytuacja, o której mówię, skończyła się na szczęście bez większych konsekwencji, ale mogło być inaczej. Mogło dojść do tragedii, a wszystko przez nieodpowiedzialne zachowanie jednego kibica.

Poza tym, nie raz już słyszałem o sytuacjach, w których kibice pijani, hałaśliwi i agresywni niszczyli mienie, którym jechali. Taki stan rzeczy to nie tylko problem finansowy, ale także kwestia bezpieczeństwa. Niszczenie mienia podczas jazdy to skrajna nieodpowiedzialność, która naraża na szwank życie i zdrowie innych pasażerów.

Oczywiście, nie można bagatelizować roli, jaką odgrywają kibice podczas meczów. To oni tworzą atmosferę, dzięki której piłka nożna jest tak popularnym sportem. Jednakże, to nie oznacza, że wolno im łamać zasady i zagrażać bezpieczeństwu innych.

Właściciele autokarów powinni również odgrywać swoją rolę w kształtowaniu kultury podróżowania. Powinni pilnować, aby na pokładzie ich autokarów nie pojawiły się osoby, które łamią zasady kultury i bezpieczeństwa. Powinni też przestrzegać przepisów dotyczących ilości osób przewożonych w jednym pojeździe oraz przestrzegać wymogów technicznych związanych z bezpieczeństwem jazdy.

Na koniec chciałbym powiedzieć jedno: pamiętajmy, że kibicowanie to przede wszystkim przyjemność i emocje. Nie pozwólmy, aby przekroczyły one granice dobrego smaku i kultury osobistej. Nie bij w ten autokar, nie niszcz mienia, nie przeszkadzaj innym pasażerom. Cieszmy się wspólnie meczem, ale róbmy to w sposób, który nie narusza bezpieczeństwa i szacunku dla innych."

Kamil, kibic Ruchu Chorzów

FELIETONY KIBICÓW

Ostatnie wpisy
Skrót Meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Skrót Meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań

Mecz odbył się na stadionie Pogoni Szczecin i był jednym z pierwszych spotkań sezonu 2022/2023 w polskiej Ekst…

Skrót meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
Skrót meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Mecz rozegrano na stadionie Śląska Wrocław. Był to pierwszy mecz kontrolny obu drużyn w nowym roku. Od pocz…

Droga do zostania zawodowym piłkarzem
"Moja droga na stadion"

"Chciałbym się podzielić swoją historią oraz refleksjami na temat tego, co jest potrzebne, aby…

Oglądaj Ekstraklasę to blog dedykowany wszystkim fanom piłki nożnej. Prezentujemy felietony pisane przez kibiców oraz skróty najciekawszych meczy.

Copyright watch-ekstraklasa.com, 2023

Powered by WordPress