Skrót meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Skrót meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Mecz rozegrano na stadionie Śląska Wrocław. Był to pierwszy mecz kontrolny obu drużyn w nowym roku.

Od początku meczu obie drużyny starały się przejąć inicjatywę i stworzyć okazje bramkowe. Pierwszą groźną sytuację miał Kamil Wilczek z Piasta, który w 4. minucie oddał uderzenie zza pola karnego, jednak nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi gospodarze z Wrocławia zagrozili bramce Piasta, ale bramkarz Frantisek Plach obronił strzał Caye Quintany w 5. minucie.

W 10. minucie to Śląsk miał okazję zdobycia bramki, jednak strzał Piotra Samca-Talara minął bramkę Piasta. Piłkarze obu drużyn ciągle szukali okazji do zdobycia gola, ale bramkarze byli czujni i skutecznie bronili swoje bramki.

W 41. minucie Piastowi udało się zdobyć bramkę. Kamil Wilczek wykorzystał dośrodkowanie Patryka Dziczka i strzelił głową do siatki, dając swojej drużynie prowadzenie przed przerwą.

Druga połowa meczu była równie zacięta, obie drużyny starały się stworzyć sytuacje bramkowe. Śląsk Wrocław próbował wyrównać, ale bramkarz Piasta Rafał Leszczyński obronił kilka groźnych strzałów. W 61. minucie Rauno Sappinen zszedł ze skrzydła i oddał mocny strzał, ale bramkarz gospodarzy wybronił jego uderzenie.

Mecz zakończył się zwycięstwem Piasta Gliwice 1:0. To był drugi mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym dla Niebiesko-Czerwonych. Kibice Piasta mogą być zadowoleni z gry swojego zespołu, a teraz z niecierpliwością czekają na kolejne mecze kontrolne, w tym ze szwajcarskim FC Lugano.

SKRÓTY MECZÓW

Ostatnie wpisy
Kibicuj bezpiecznie: Nie bij w ten autokar!
"Nie bij w ten autokar"

"Nie bij w ten autokar – to zdanie powinno być jasne i oczywiste dla każdego, kto decyduje się…

Skrót Meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Skrót Meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań

Mecz odbył się na stadionie Pogoni Szczecin i był jednym z pierwszych spotkań sezonu 2022/2023 w polskiej Ekst…

Droga do zostania zawodowym piłkarzem
"Moja droga na stadion"

"Chciałbym się podzielić swoją historią oraz refleksjami na temat tego, co jest potrzebne, aby…

Oglądaj Ekstraklasę to blog dedykowany wszystkim fanom piłki nożnej. Prezentujemy felietony pisane przez kibiców oraz skróty najciekawszych meczy.

Copyright watch-ekstraklasa.com, 2023

Powered by WordPress